وبلاگ شرکت نگارخودرو

دیاگ موتور سیکلت نگار خودرو جدید

دیاگ موتور سیکلت نگار خودرو نگار خودرو به عنوان یک شرکت نوآور در زمینه تولید تجهیزات نوین تعمیرگاهی؛ برای راحتی فعالیت‌های تعمیرکاران اقدام به طراحی بسته نرم افزاری موتور سیکلت کرده است.
یکشنبه 9 اردیبهشت 1403 119

نحوه عملکرد سیستم ترمز خودرو و انواع آن

نحوه عملکرد سیستم ترمز خودرو و انواع آن برای شناخت انواع سیستم ترمز خودرو و نحوه عملکرد آن‌ها ابتدا لازم است اهمیت ترمز خودرو را بدانیم. هر خودرو از تعداد زیادی قطعه و سیستم تشکیل شده‌است و هر یک به نوبه خود برای عملکرد درست آن مهم هستند؛ ولیکن شاید بتوان حیاتی‌ترین سیستم در خودرو را سیستم ترمز دانست که قطعا عدم عملکرد صحیح آن، خسارات جبران‌ناپذیری را در پی خواهد داشت.
یکشنبه 30 مهر 1402 1987

دستگاه عیب یاب OBD Tools 2 جدید

دستگاه عیب یاب OBD Tools 2 دستگاه عیب یاب OBD Tools 2 با کاربری آسان و امکانات فراوان ، فصل جدید را در عیب یابی و ریمپ خودرو ها رقم زده است.
شنبه 8 مهر 1402 2042

آشنایی با داینو خیابانی در دستگاه عیب یاب نسل 2 OBDTOOLS جدید

آشنایی با داینو خیابانی در دستگاه عیب یاب نسل 2 OBDTOOLS داینو خیابانی یا Street Dyno یکی از روش های کاربردی برای تست خودروهای سواری به شمار می رود که می تواند میزان قدرت و گشتاور اتومبیل را نمایش دهد. به طور کلی دو روش برای بررسی توان ماشین در دسترس قرار دارد که شامل داینو رولینگ و داینو خیابانی می شود. در این مطلب قصد داریم به تمامی سوالات شما در خصوص قابلیت Dyno پاسخ دهیم.
شنبه 8 مهر 1402 2415

سیستم ضدسرقت یا ایموبلایزر چیست ؟

سیستم ضدسرقت یا ایموبلایزر چیست ؟ یکی از آپشن هایی که معمولا در خودروها موجود می باشد، ایموبلایزر می باشد که در واقع نوعی سیستم امنیتی محسوب شده و مانع از سرقت خودرو می گردد. این سیستم در حقیقت یک کد مخصوص را برای سوئیچ و محل قرار گرفتن آن تعریف می کند که به واسطه آن، کلیدهای دیگر، هر چند با شکل ظاهری یکسان، نخواهند توانست خودرو را روشن نمایند. 
چهارشنبه 29 شهریور 1402 1415

سیستم مالتی پلکس چیست؟

سیستم مالتی پلکس چیست؟ اگر بخواهیم همه قطعات و حسگرهای الکترونیکی اتومبیل را به ایسیو وصل کنیم با حجم انبوهی از سیم ها و کابل ها مواجه می شویم که فرآیند تعمیر و نگهداری را بسیار دشوار می کند و این حجم از کابل نیز ممکن است گاهاً دچار اتصال و یا … شود . در نتیجه برای غلبه کردن به این مشکلات و مسائل مالتی پلکس خودرو وارد عمل می شود .
دوشنبه 27 شهریور 1402 1400

ایسیو چیست؟

ایسیو چیست؟ ECU یا ایسیو واژه ای است که به یونیت یا مرکز کنترل موتور (Engine Control Unit) اطلاق میشود. با این وجود ایسیو همچنین به مرکز کنترل الکترونیکی موتور (Electronic Control Motor) نیز اشاره دارد که مولفه ای (Component) از سیستم مکاترونیک حودرویی است و البته صرفا برای کنترل یک پیشرانه نیست.
دوشنبه 20 شهریور 1402 1803

گزارش سلامت خودرو، بررسی تمام ایرادات خودرو در یک نگاه

گزارش سلامت خودرو، بررسی تمام ایرادات خودرو در یک نگاه بحث عیب یابی خودرو آن هم بصورت کامل یکی از موضوعات همیشگی مورد بحث در بین تعمیرکاران بوده است. آیا عیب یابی همه یونیت های الکترونیکی خودرو با استفاده از دستگاه دیاگ با توجه به صرف هزینه و زمان کاری عاقلانه است؟
شنبه 14 آبان 1401 728

آشنایی با انواع کد خطا

آشنایی با انواع کد خطا خودروهایی که از سیستم عیب یابی بر مدار یا OBD برای ارتباط دستگاه دیاگ با ایسیو استفاده می کنند، معمولا کدهای خطای استانداردی برای این کار دارند که به آن (Diagnostic Trouble Codes) DCT می گویند.
یکشنبه 1 آبان 1401 2930

تعمیرات ایسیو چیست و چگونه آموزش داده می شود؟

تعمیرات ایسیو چیست و چگونه آموزش داده می شود؟ ECU که مخفف عبارت Electronic Control Unit می باشد با کامپیوترهای خانگی تفاوت دارد. این قطعه اطلاعات را از قسمت های مختلف خودرو دریافت کرده و آنها را پردازش کرده و در قبال آنها دستوراتی صادر می کند.
یکشنبه 17 مهر 1401 888

تماس با ما

  • کارخانه و دفتر مرکزی: بابل، کیلومتر 7 جاده جدید بابل به آمل. کدپستی: 4758311150 صندوق پستی: 47135159
  • تهران: خیابان توحید، جنب مترو توحید، طبقه فوقانی بانک اقتصاد نوین، پلاک 33، طبقه 3، واحد 8
  • 011-35910000
  • info@negarkhodro.com

عضویت در خبرنامه

منو از جدیدترین اخبار مطلع کن
تمام حقوق این سایت متعلق به شرکت فنی و مهندسی نگارخودرو شمال است.