وبلاگ شرکت نگارخودرو

آشنایی با ایربگ (کیسه هوای خودرو)

آشنایی با ایربگ (کیسه هوای خودرو) کیسه‌ هوا یا ایربگ، بالشتی اضطراری است که هنگام تصادف پر از باد شده و مانند محافظ بین سرنشین و خودرو قرار می‌گیرد.
شنبه 11 اردیبهشت 1400 4

نحوه عملکرد سیستم ترمز خودرو و انواع آن

نحوه عملکرد سیستم ترمز خودرو و انواع آن برای شناخت انواع سیستم ترمز خودرو و نحوه عملکرد آن‌ها ابتدا لازم است اهمیت ترمز خودرو را بدانیم. هر خودرو از تعداد زیادی قطعه و سیستم تشکیل شده‌است و هر یک به نوبه خود برای عملکرد درست آن مهم هستند؛ ولیکن شاید بتوان حیاتی‌ترین سیستم در خودرو را سیستم ترمز دانست که قطعا عدم عملکرد صحیح آن، خسارات جبران‌ناپذیری را در پی خواهد داشت.
شنبه 4 اردیبهشت 1400 8

آشنایی با سیستم ضدسرقت IMMOBILIZER

آشنایی با سیستم ضدسرقت  IMMOBILIZER یکی از آپشن هایی که معمولا در خودروها موجود می باشد، ایموبیلایزر می باشد که در واقع نوعی سیستم امنیتی محسوب شده و مانع از سرقت خودرو می گردد. این سیستم در حقیقت یک کد مخصوص را برای سوئیچ و محل قرار گرفتن آن تعریف می کند که به واسطه آن، کلیدهای دیگر، هر چند با شکل ظاهری یکسان، نخواهند توانست خودرو را روشن نمایند. 
دوشنبه 30 فروردین 1400 11

سیستم مالتی پلکس

سیستم مالتی پلکس اگر بخواهیم همه قطعات و حسگرهای الکترونیکی اتومبیل را به ایسیو وصل کنیم با حجم انبوهی از سیم ها و کابل ها مواجه می شویم که فرآیند تعمیر و نگهداری را بسیار دشوار می کند و این حجم از کابل نیز ممکن است گاهاً دچار اتصال و یا … شود . در نتیجه برای غلبه کردن به این مشکلات و مسائل مالتی پلکس خودرو وارد عمل می شود .
یکشنبه 22 فروردین 1400 23

ایسیو چیست؟

ایسیو چیست؟ ECU یا ایسیو واژه ای است که به یونیت یا مرکز کنترل موتور (Engine Control Unit) اطلاق میشود. با این وجود ایسیو همچنین به مرکز کنترل الکترونیکی موتور (Electronic Control Motor) نیز اشاره دارد که مولفه ای (Component) از سیستم مکاترونیک حودرویی است و البته صرفا برای کنترل یک پیشرانه نیست.
چهارشنبه 18 فروردین 1400 10

تماس با ما

  • تهران: خیابان توحید، جنب مترو توحید، طبقه فوقانی بانک اقتصاد نوین، پلاک 33، طبقه 3، واحد 8
  • کارخانه و دفتر مرکزی: بابل، کیلومتر 7 جاده جدید بابل به آمل
  • 011-35151 , 021-67218000
  • info@negarkhodro.com

عضویت در خبرنامه

منو از جدیدترین اخبار مطلع کن
تمام حقوق این سایت متعلق به شرکت فنی و مهندسی نگارخودرو شمال است.