وبلاگ شرکت نگارخودرو

لانچ کنترل چیست؟

لانچ کنترل چیست؟ لانچ کنترل، این امکان را به راننده می داد تا در ابتدای حرکت خودرو (Launching)، بهترین بازده را از موتور، گیربکس و چرخ ها دریافت کند و تلفات ناشی از شروع حرکت خودرو را، که به مهارت راننده بستگی داشت، به صفر برساند.
شنبه 9 مرداد 1400 3

سنسور کیلومتر یا سنسورسرعت خودرو

سنسور کیلومتر یا سنسورسرعت خودرو سنسور کیلومتر یا سنسورسرعت خودرو وظیفه سنجش سرعت در خودروهای امروزی را سنسور سرعت برعهده دارد. این سنسور با داشتن یک پایه خروجی می تواند بصورت پالس، اطلاعات مربوط به سرعت لحظه ای  خودرو را به  ecu ارسال کند.
شنبه 2 مرداد 1400 7

کات آف چیست؟

کات آف چیست؟ کات آف ( cutoff ) در واقع زمانی است که سوپاپ ورودی موتور بسته می‌شود و برای چند لحظه ورود هوا یا سوخت به داخل پیستون قطع می‌شود.
دوشنبه 28 تیر 1400 8

کاهش دمای فن خودرو

کاهش دمای فن خودرو یکی از مهم‌ترین سیستم‌ها در خودروهای بنزینی با موتورهای احتراق داخلی، سیستم خنک‌کننده است. فعالیت موتورهای احتراق داخلی که همواره با جرقه‌زنی و اشتعال همراه است، حرارت و دمای بالایی ایجاد می‌کند. این حرارت در صورت بقا و عدم کاهش، در عملکرد موتور و فعالیت دیگر سیستم‌های خودرو ایجاد اخلال کرده و راندمان خودرو را پایین می‌آورد.
شنبه 19 تیر 1400 14

ریمپ چیست؟

ریمپ چیست؟ ریمپ به معنای بازنویسی، تغییر، افزایش و یا کاهش پارامترهای موجود در جداول مورد نظر در برنامه ECU با اهدافی همچون کاهش مصرف سوخت، افزایش راندمان خودرو، افزایش شتاب، افزایش حداکثر سرعت و … خودرو است.
شنبه 12 تیر 1400 18

سیستم TPMS چیست؟

سیستم TPMS چیست؟ دیگر آن دوران خوب قدیمی که در هر پمپ بنزین چند نفر حضور داشتند و روغن را چک می‌کردند، شیشه‌ها را می‌شستند و فشار باد تایرها را بررسی می‌کردند گذشته است و این خبرها نیست. اگر به صورت منظم فشار باد تایرها را چک نمی‌کنید، چگونه می‌توانید بفهمید که میزان آن کاهش یافته است؟
دوشنبه 7 تیر 1400 16

شستشو با دستگاه التراسونیک

شستشو با دستگاه التراسونیک به فرکانس‌های بالاتر از محدوده شنوایی انسان، فراصوت یا التراسونیک می‌گویند. البته اصطلاح التراوسونیک بیشتر به کاربردهای این محدوده فرکانسی اشاره می‌کند.
یکشنبه 30 خرداد 1400 21

دستگاه شستشوی انژکتور چیست؟

دستگاه شستشوی انژکتور چیست؟ همانطور که از اسم این دستگاه بر می آید، انژکتورشور دستگاهی است که برای تست، شستشو و سرویس انژکتور خودرو از آن استفاده می شود.
شنبه 22 خرداد 1400 38

دستگاه دیاگ چیست؟

دستگاه دیاگ چیست؟ به مرور زمان تعمیرکاران و مکانیک های زیادی در سراسر کشورهای مختلف مشغول به کار شدند. اما یکی از مهمترین اشکالات موجود برای تعمیرکاران آن دوران زمان بر بودن تعمیرات خودرو بوده است. به همین منظور برای ثبت و پیگیری عیب اجزای سیستم، یک کامپیوتر هوشمند برای ثبت عیب را در داخل خودرو قرار دادند و تمامی اجزای مختلف خودرو که حساسیت بالایی در برابر آسیب دیدگی داشت را به این کامپیوتر متصل کردند.
سه شنبه 18 خرداد 1400 24

سنسور اکسیژن خودرو چیست؟

سنسور اکسیژن خودرو چیست؟ مصرف سوخت در خودرو به عوامل زیادی وابسته است؛ یکی از مهترین نکات درباره مصرف سوخت خودرو میزان نسبت هوا به سوخت خودرو است که میزان مصرف سوخت را نیز مشخص می کند؛ این نسبت اکسیژن یا هوا به سوخت در خودرو توسط قطعه ای به نام سنسور اکسیژن کنترل و مدیریت می شود.
یکشنبه 9 خرداد 1400 25

تماس با ما

  • تهران: خیابان توحید، جنب مترو توحید، طبقه فوقانی بانک اقتصاد نوین، پلاک 33، طبقه 3، واحد 8
  • کارخانه و دفتر مرکزی: بابل، کیلومتر 7 جاده جدید بابل به آمل
  • 011-35151 , 021-67218000
  • info@negarkhodro.com

عضویت در خبرنامه

منو از جدیدترین اخبار مطلع کن
تمام حقوق این سایت متعلق به شرکت فنی و مهندسی نگارخودرو شمال است.