علائم کالیپرهای ترمزهای تخریب شده

سه شنبه ها با آشنایی با اجزاء مکانیکی خودرو

علائم کالیپرهای ترمزهای تخریب شده

مراقب این علائم باشید تا مشکلات را قبل از وقوع آنها حل کنید:

•    حرکت غیر عادی وسیله نقلیه:

ماشین‌های دارای کالیپرهای ترمز آسیب دیده گاهی اوقات نمی‌توانند در یک خط مستقیم حرکت کنند. هنگامی که یک چرخ  به دلیل کشش ترمز کندتر از چرخ دیگر است، وسیله نقلیه تمایل دارد که به سمت کناره‌های جاده حرکت کند. هنگامی که  ترمز می‌کنید، ممکن است لرزش اتفاق بیفتد، اما عوامل مؤثر بیشتری در این سناریو وجود دارد.

•    صداهای عجیب و غریب:

این صداها در واقع ممکن است به هنگام فشار دادن پدال ترمز از چرخ‌ها شنیده شوند. این صداهای غیر عادی نشان دهنده آسیب دیدگی کالیپرهای ترمز می‌باشند. یک کالیپر ممکن است شل شده یا گیر کرده باشد. برای اثبات این که صدا می‌تواند نشانه مشکلات خودرو باشد، بررسی کنید که چرا یک فرمان در حین چرخش ممکن است صداهای عجیبی تولید کند. یک وسیله نقلیه همچنین می‌تواند در هنگام چرخش ناله کند، بنابراین دلایل این اتفاق را نیز بررسی کنید.

•    نشتی‌ها:

روغن ترمز در داخل یک محفظه لاستیکی مهر و موم شده است. به منظور ارائه عملکرد مناسب، کالیپرهای ترمز باید از آنها استفاده کنند. با این حال، مهر و موم و یا روکش آنها می‌تواند به علت حرارت ناشی از ترمز فرسوده شود. مهر و موم یا محفظه آسیب دیده قطعا می‌تواند باعث نشت شود.

انتشار: 1398/11/15
بازدید: 262

تماس با ما

  • دفتر تهران: خیابان آزادی، خیابان توحید، جنب مترو توحید، پلاک 33 کارخانه و دفتر مرکزی: بابل، کیلومتر10 جاده جدید بابل به آمل
  • 011-35151 , 021-67218000
  • info@negarkhodro.com

عضویت در خبرنامه

منو از جدیدترین اخبار مطلع کن
تمام حقوق این سایت متعلق به شرکت فنی و مهندسی نگارخودرو شمال است.